Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

DZIEŃ ZIEMI

DZIEŃ ZIEMI

Zadania Przyjaciół Ziemi wykonane celująco ! Dbałość o naszą planetę nie jest wiedzą, zastrzeżoną tylko dla dorosłych. Udowodniły to dzieci… przedszkolne.

Budynek Edukacji Leśnej „Sosna Gubińska” w Dzikowie po raz kolejny zatętnił życiem. W przeddzień Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi (wciąż powszechnie zwanego  Dniem Ziemi) odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Gubinie – wszystkie cztery grupy wiekowe. Dzieci wiedzą, że najlepszym prezentem na święto naszej planety jest praca dla jej dobra. Była bardzo pouczająca pogadanka o kłopotach oraz potrzebach Matki Ziemi, był leśny spacer, szczęśliwie bez dokuczliwej w tym dniu mżawki, był konkurs wiedzy pn. „Eko-planeta”, był nawet okolicznościowy konkurs piosenki „ekologicznej” dla małych  Przyjaciół Ziemi. Szanowne jury doceniło wysoki poziom zarówno wiedzy, jak i umiejętności artystycznych, przyznając wszystkim grupom ex aequo pierwsze miejsce, poparte stosownymi dyplomami. Na koniec – już poza konkursem – dzieci zaprezentowały umiejętność segregowania odpadów, rozdzielając do 5 odrębnych worków rozmaite śmieci, rozsypane wyłącznie w celach dydaktycznych na dziedzińcu przed izbą leśną. Każdy podniesiony „śmieć” trafił do worka o odpowiednim kolorze, worki zostały zabrane, a plac zalśnił powtórnie czystością.

Stare przysłowie mówi „Przykład idzie z góry”. Krąg Przyjaciół Ziemi pokazał, że przykład z powodzeniem może iść także „z dołu”. Kluczem do sukcesu jest EKOKULTURA.