Miejsca i obiekty

Teren Nadleśnictwa Gubin położony jest na obszarze dużych kompleksów leśnych, poprzecinanych gęstą siecią dróg. Oprócz walorów krajobrazowych na uwagę zasługują również walory przyrodnicze i turystyczne. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo granicy z Niemcami, obszar nadleśnictwa przyciągają wielu turystów zagranicznych.

Warto zobaczyć

W miejscowości Gubin znajduje się wiele interesujących miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest położony w zachodniej części rynku XIV- wieczny ratusz, który przez wieki skupiał w swych murach władze miejskie. Podczas II wojny światowej ratusz został dotkliwie zniszczony. Jego odbudowa trwała prawie 10 lat. Od 1986 roku w zachodnim skrzydle ratusza mieści się Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna oraz Gubiński Dom Kultury.

Program "Zanocuj w lesie"

Nadleśnictwo Gubin przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym ugruntowana została koncepcja przekształcenia programu pilotażowego w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.