Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Gubin

Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Gubin

Nadleśnictwo Gubin ogłasza przetarg nieograniczony pod nazwą "Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Gubin w roku 2021.

Ogłoszenie o zamówieniu, SIWZ wraz z załącznikami dostępne są  na stronie Biuletynu Informacji Publicznej .


Praca Nadleśnictwa Gubin w warunkach COVID-19

Praca Nadleśnictwa Gubin w warunkach COVID-19

Informujemy, że w związku z pandemią Covid-19, obsługa bezpośrednia zainteresowanych osób w siedzibie nadleśnictwa wymaga wcześniejszego uzgodnienia terminu (dzień, godzina) z odpowiednim pracownikiem nadleśnictwa

Wykaz numerów telefonów do pracowników Nadleśnictwa Gubin, znajduje się w zakładce „kontakt” na stronie internetowej nadleśnictwa oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce  „dane teleadresowe” 

Kontakt telefoniczny jest możliwy we wszystkie dni robocze od godz. 07:00 do 15:00.


OGŁOSZENIE O PRZETARGU NIEOGRANICZONYM

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NIEOGRANICZONYM

Nadleśnictwo Gubin ogłasza przetarg nieograniczony na sprzedaż dwóch przyczep rolniczych

Wszelkie informacje dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Dramat pomnika przyrody

Dramat pomnika przyrody

Dla mieszkańców Komorowa oraz gubińskich leśników popołudnie 13 czerwca b.r. stało się wyjątkowo pamiętne.

Podczas sobotniej burzy, poprzedzonej ponad trzydziestostopniowym upałem, pod naporem nad wyraz silnego wiatru, w strugach nieomal symbolicznego deszczu, runął wiąz „Wiedźminem”, zwany loklanie także "Mieszkiem"- zwłaszcza przez dzieci i uczniów z miejscowych szkół.  Ten najstarszy i najgrubszy w Polsce wiąz szypułkowy, rosnący w samym centrum wsi, sięgający swym wiekiem czasów sprzed 460 lat, o obwodzie ponad 940 cm, zachwycał majestatycznym wyglądem wiele pokoleń, zarówno miejszańców, jak i turystów i pasjonatów przyrody. 

W 1971 r. uznany został za pomnik przyrody, wówczas jako drzewo o wyskokości 33 m. Nie omijały go ani bezmyślne akty wandalizmu, ani kataklizmy  – „Wiedźmin” przeżył zarówno pożar potężnej kominowej dziupli jak i huragan z 8 lipca 2004 r., który pozbawił go dwóch najwyższych konarów. Od tamtego czasu wysokość drzewa szacowana była już tylko na ok. 17 m. Tegoroczna burza odłamała jedyny istniejący konar, a wyrzeźbiona siłami natury, ażurowa struktura pnia, niejako zapadła się do własnego wnętrza.

„Wiedźmin” –  najstarszy i najgrubszym wiązem szypułkowym w Polsce i Europie , które szesnaście lat temu straciło już dwa konary
w trakcie lipcowej nawałnicy (fot. Andrzej Nowacki, Nadleśnictwo Gubin)


Czy „Wiedźmin” przeżyje ? – dziś trudno to określić.
Wiązy szypulkowe to na ogół żywotne drzewa osiągające wiek od 200 do 400 lat. Nasz lubuski "Wiedźmin"  nie dość, że osiągnął wiek ponad 460 lat to jeszcze udowadniał, ze może przetrwać wiele. Jednak jego aktualny stan jest dość dramatyczny, ale współnie z mieszkańcami gminy Gubin wiemy, że warto jeszcze mieć nadzieję - bo przyroda potrafi równiez pozytywnie zaskakiwać.


Zniszczony konar i zapadnięta do wewnątrz struktura pnia to efekt tegorocznych zniszczeń
(fot. Andrzej Nowacki, Nadleśnictwo Gubin)

 

 


Plan postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w 2020 r.

Plan postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w 2020 r.

Nadleśnictwo Gubin publikuje plan postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, jakie zamierzamy przeprowadzić w roku finansowym 2020

Plan dostępny jest w pliku załączonym poniżej.